Już otwarte! Darmowa wysyłka w Polsce dla zamówień od 150 zł.

Kim jest Aga Rojewska?

Jestem jedną z najbardziej utytułowanych osób
w kawowym świecie posiadając dwa tytuły: Mistrzyni Świata Barista 2018 oraz Mistrzyni Świata Coffee in Good Spirits 2022

A poza tym jestem poszukiwaczką pysznych ziaren. Osobiście wybieram kawy, które na pewno będą Ci smakować.

Moje wygrane w prestiżowych konkursach barista

Aktualnie posiadam 14 tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach. Od 2008 roku miałam okazję brać udział w wielu konkursach dla baristów na całym świecie. Czy zawsze wygrywałam? No nie 🙂 ale lista jest całkiem długa.

i wiele innych…
Ikona kawy, widoczne ziarna, filiżanka pełna kawy i dzbanek

Jak to się zaczęło?

W zasadzie wiele rzeczy w moim życiu to szczęśliwy przypadek. Do pierwszej pracy „wygonił mnie” tata, który chciał nas z bratem zaktywizować podczas wakacji.

Ja trafiłam do kawiarni sieciowej na poznańskim dworcu i.. zostałam na dużo dłużej, bo ekipa z którą pracowałam miała jakiegoś bakcyla do kawy i mi go na dobre zaszczepili. Potem już się samo potoczyło. Otworzyłam własną kawiarnię (podobno kultową) i zaczęłam na poważnie startować w zawodach. Prawdziwym game changerem było zdobycie tytułu Mistrza Świata Barista w 2018, w dodatku jako pierwsza kobieta na świecie.

Czy całe życie Agi Rojewskiej kręci się wokół kawy?

Nie. Kawa to duża część mojego życia, ale prywatnie staram się część czasu poświęcać na inne rzeczy.

Jestem fanką programu Bake Off, filmów Marvela, Juventusu i Rogera Federera. Uwielbiam sport i coś tam biegam w raczej rekreacyjno spacerowym tempie. Marzę o dwóch psach i wyprowadzce na wieś.

Piłka nożna, ciasta i bieganie, sport - zajawki Agnieszki Rojewskiej

Na czym teraz się skupiam?

Aktualnie skupiam się przede wszystkim na selekcjonowaniu pysznych kaw pod marką Sheep and Raven. Prowadzę też showroom w Warszawie, w którym doradzam klientom w wyborze ziaren i sposobie ich parzenia.

Czasem prowadzę szkolenia i konsultacje eksperckie dla firm. Coachuje zawodników i.. nadal sama startuję w zawodach 🙂 No i oczywiście próbuję zrealizować mój wielki projekt kawowego raju na Dolnym Śląsku, czyli palarnio-kawiarni i agroturystyki kawowej, gdzie kawa poleje się od świtu do nocy.

Ikona worka kawy z ziarnami

Dlaczego palarnia?

Dzięki wygranym w mistrzostwach zbudowałam relacje z producentami wyjątkowych kaw z całego świata. Jednak podczas zawodów parzyłam te kawy tylko dla wąskiej grupy sędziów. Chciałam podzielić się swoim smakiem i doświadczeniami z ludźmi, którzy po prostu kochają pyszną kawę. No i naturalnie pojawił się projekt palarni.

Oczywiście punktem wyjścia są kawy speciality, czyli najwyższej jakości. Zdarzają się też nietypowe, ciekawe czy zadziorne ziarna, które nie do końca dają się jasno sklasyfikować. 

Owca i Kruk

Dlaczego
owca i kruk?

Kawa speciality to różnorodność – unikaty, przeciwieństwa, które się przyciągają.
Lubię krótkie komiksy i poszukiwałam bohaterów, którzy będą mogli mi i Tobie towarzyszyć. Sheep and Raven to graficzna forma przedstawienia różnych charakterów, gustów i przyzwyczajeń. Każdy z nas czasem jest szaloną, rozbrykaną owcą, a czasem metodycznym i ułożonym krukiem. A poza tym… moje nazwisko jest mało medialne…

Jakie kawy oferujemy?

Jak bym miała to określić w jednym zdaniu: Są to kawy które po prostu mi smakują.

Jestem foodisem, czy po prostu łakomczuchem i także w kawach szukam zawsze czegoś pysznego i nowego. Jako cel założyłam sobie, że nie wprowadzę do oferty kawy, której ja sama nie wypiłabym z przyjemnością. Czy łatwo jest znaleźć takie kawy? Niekoniecznie, ale mam już w tym całkiem spore doświadczenie. Startowanie w zawodach otworzyło mnie też na różne trendy, smaki i metody parzenia ziaren, dlatego każdy znajdzie w świecie Sheep and Raven coś dla siebie.

No dobra, ale jakie kawy sprzedaje Sheep & Raven?

To co znajdziesz w sklepie Sheep and Raven można podzielić na 4 główne kategorie, tak aby łatwiej było się odnaleźć w profilach smakowych.

Avatar
Nie wiesz co wybrać? Pomogę Ci!

Kto pali kawy Sheep and Raven? Gdzie jest palarnia Sheep and Raven?

Plan jest ambitny i palarnia ma się znaleźć w małej wiosce w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku w zabytkowej stodole.

Będzie tam też kawiarnia, gdzie chcę znów parzyć kawę po swojemu, a także kawał zieleni z leżakami i widokiem na góry, ale na razie remont trwa 🙂

Dlatego obecnie kawy dla Sheep and Raven pali nasz przyjaciel Felix Teiretzbacher – założyciel palarni Kaffeelix w austriackim St. Pölten, a także Mistrz Świata Roasting 2022 – tak więc ziarna są w dobrych rękach.

Co to jest
showrooom Sheep and Raven?

Showroom to sklep stacjonarny Sheep and Raven znajdujący się w Warszawie.

Pełni fukcję sklepu z kawą i swego rodzaju tymczasowego centrum dowodzenia Sheep and Raven. Swoim wystrojem nawiązuje elementami i klimatem do tego co będzie można zobaczyć w palarni na Dolnym Śląsku.

Co można robić w showroom?

Odstęp
Ikona wysokiej jakości kaw
Po pierwsze można tam kupić kawę ziarnistą

Dostępne są wszystkie kawy z oferty, z wyjątkiem kaw z kategorii White Raven, które palone są tylko na zamówienie.

Zdjęcie profilowe Agnieszki Rojewskiej, na jedyn ramieniu siedzi czarny kruk, a na drugim biała owca
Poza tym można tam spotkać Agę Rojewską

Chętnie pomogę w wyborze kawy i doradzę jak ją zaparzyć.

Gdzie jest showroom?

Showroom Sheep and Raven

ul. Siedmiogrodzka 3/u8, 01-204 Warszawa

Kiedy jest otwarty ?

W dość nietypowych godzinach, za to zawsze zdążycie wpaść po pracy 🙂

Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek: od 16:00 do 19:00

Sobota: od 10:00 do 14:00

Wtorek, Niedziela: zamknięte

Dość dużo podróżuję, m.in. w poszukiwaniu nowych kaw i inspiracji. Dlatego zdarza się, że muszę zamknąć showroom na kilka dni. Najbardziej aktualne informacje o godzinach otwarcia są zawsze na google maps. Wszystkie nagłe zmiany ogłaszamy też na stories na Instagramie @sheepandraven .