Już otwarte! Darmowa wysyłka w Polsce dla zamówień od 150 zł.

Blog

Jesteś owcą czy krukiem? – Czyli o tym co dla siebie znajdziesz w Sheep and Raven i że to będzie coś pysznego.

Jestem zwolenniczką teorii, że kawa musi być pyszna. Inaczej to bez sensu. Ale nie każde, nawet najlepsze ziarna muszą smakować Tobie. Na szczęście w świecie speciality coffee mamy różnorodność. Dlatego stworzyłam nową markę kawy, gdzie pod etykietami owiec i kruków chcę mieć zawsze coś pysznego dla Ciebie.

Kim są owca i kruk z logo? To dwie, a nawet cztery zabawne, komiksowe postaci. Od nich też biorą się nazwy 4 etykiet, które znajdziesz w mojej ofercie. Zwierzęta i ich kolory oznaczają różne profile smakowe stworzone po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Biała owca jest skierowana do fanów napojów mlecznych oraz klasycznych smaków. Czarny kruk – do odkrywców nowych profili czarnych kaw. Czarna owca jest trochę szalona i zadziorna, jak nietypowe obróbki i kraje pochodzenia. A biały kruk powstał dla najbardziej wymagających, niemal sędziowskich podniebień. Są przewodnikami po moim kawowym uniwersum. Otwierają drzwi do różnorodności w świecie kawy, nie tyle nawet speciality, co kaw po prostu pysznych i dla każdego. A Ty jesteś bardziej owcą czy krukiem? Przekonaj się czytając więcej o każdej kategorii kaw.

Startowanie w zawodach otworzyło mnie na różne smaki i metody parzenia ziaren. Zauważyłam też, że choć w naszym kawowym świecie mamy coraz doskonalsze kawy, wiedzę o ziarnach i ich parzeniu podnieśliśmy do rangi uniwersytetów, a nasza pasja do dzielenia się kawami wysokiej jakości nigdy się nie kończy, to paradoksalnie dystans między branżą, a konsumentami się powiększa.

Tymczasem w kawie piękna jest właśnie różnorodność i jej społeczny, wspólnotowy charakter. Dlatego znajdziesz w moim sklepie wybór, ziarna również dla Twojego gustu. Będą to tylko takie kawy, jakie sama mogłabym pić codziennie i niezależnie od profilu smakowego, zawsze ze świeżego ziarna i palenia, z jasną historią pochodzenia. 

A ponieważ sama nie lubię komplikować sobie życia, w karcie każdej kawy dodałam przepis jej parzenia, który moim zdaniem wydobywa z niej to co najlepsze. Jeśli natomiast wolisz stworzyć recepturę pod swój gust, ale jeszcze nie masz pewności jak się za to zabrać, nagrałam dla Ciebie bezpłatny mini kurs parzenia kawy metodami alternatywnymi. Znajdziesz go tutaj: KURS. Możesz też zawsze odwiedzić showroom Sheep and Raven przy ulicy Siedmiogrodzkiej 3 w Warszawie, gdzie z chęcią dobiorę kawę dla Ciebie i odpowiem na Twoje  kawowe wyzwania. 

A poza tym to dopiero początek moich “wielkich projektów”! Niebawem palarnia i kawiarnia Sheep and Raven otworzy swoje progi w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Tam, w zabytkowej stodole i 160-letnim domu remontuję prawdziwy kawowy raj i już teraz serdecznie Cię zapraszam!

Jeśli chcesz być na bieżąco z moim projektami, aktualną ofertą kawową oraz solidną porcją opowieści i tipów kawowych, zapisz się na mój newsletter.

W życiu ważne są dla mnie osobiście wartości takie jak: prostota, naturalność, przyjazność i humor.

Dlatego chcę się z Tobą dzielić swoim smakiem i doświadczeniami zdobytymi podczas długiej drogi kawowej oraz startów w mistrzostwach, w przystępny, bezpośredni i mam nadzieję zabawny sposób, a na pewno bez zadęcia.

Agnieszka Rojewska

12/01/2024

Treści dostępne na blogu są prezentacją opinii, poglądów, wiedzy lub doświadczenia autora, ale nie stanowią formy indywidualnego poradnictwa w jakiejkolwiek sprawie. Przed podjęciem decyzji w istotnej dla siebie sprawie, zawsze zasięgaj indywidualnej porady specjalisty.

Treści dostępne na blogu objęte są ochroną prawa autorskiego, a ich kopiowanie, powielanie, dalsze rozpowszechnianie lub inne korzystanie bez wyraźnej zgody autora jest zakazane i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną. W razie zainteresowania licencją na korzystanie z treści, napisz na adres hello@sheepandraven.com.

© 2024 Agnieszka Rojewska

Udostępnij artykuł:

Szukaj na blogu

Popularne tagi

Popularne wpisy

Zerknij na podobne wpisy

Stworzyłam bezpłatny kurs o alternatywnych metodach parzenia kawy. Dzięki niemu zamienisz swoje ziarna w coś pysznego!