It's open now! Free shipping in Poland for orders from PLN 150.

Our blog

Are you Sheep or Raven? A Guide to the flavors of coffee

Yes, I'm a firm believer that coffee must be delicious; otherwise, what’s the point? But not every coffee bean, even the finest ones, will suit your taste. Luckily, in the world of specialty coffee, we have variety. That’s why I created a new coffee brand where, under the labels of Sheep and Raven, I always want to have something delicious for you.

Kim są owca i kruk z logo? To dwie, a nawet cztery zabawne, komiksowe postaci. Od nich też biorą się nazwy 4 etykiet, które znajdziesz w mojej ofercie. Zwierzęta i ich kolory oznaczają różne profile smakowe stworzone po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Biała owca jest skierowana do fanów napojów mlecznych oraz klasycznych smaków. Czarny kruk – do odkrywców nowych profili czarnych kaw. Czarna owca jest trochę szalona i zadziorna, jak nietypowe obróbki i kraje pochodzenia. A biały kruk powstał dla najbardziej wymagających, niemal sędziowskich podniebień. Są przewodnikami po moim kawowym uniwersum. Otwierają drzwi do różnorodności w świecie kawy, nie tyle nawet speciality, co kaw po prostu pysznych i dla każdego. A Ty jesteś bardziej owcą czy krukiem? Przekonaj się czytając więcej o każdej kategorii kaw.

Startowanie w zawodach otworzyło mnie na różne smaki i metody parzenia ziaren. Zauważyłam też, że choć w naszym kawowym świecie mamy coraz doskonalsze kawy, wiedzę o ziarnach i ich parzeniu podnieśliśmy do rangi uniwersytetów, a nasza pasja do dzielenia się kawami wysokiej jakości nigdy się nie kończy, to paradoksalnie dystans między branżą, a konsumentami się powiększa.

Tymczasem w kawie piękna jest właśnie różnorodność i jej społeczny, wspólnotowy charakter. Dlatego znajdziesz w moim sklepie wybór, ziarna również dla Twojego gustu. Będą to tylko takie kawy, jakie sama mogłabym pić codziennie i niezależnie od profilu smakowego, zawsze ze świeżego ziarna i palenia, z jasną historią pochodzenia. 

A ponieważ sama nie lubię komplikować sobie życia, w karcie każdej kawy dodałam przepis jej parzenia, który moim zdaniem wydobywa z niej to co najlepsze. Jeśli natomiast wolisz stworzyć recepturę pod swój gust, ale jeszcze nie masz pewności jak się za to zabrać, nagrałam dla Ciebie bezpłatny mini kurs parzenia kawy metodami alternatywnymi. Znajdziesz go tutaj: KURS. Możesz też zawsze odwiedzić showroom Sheep and Raven przy ulicy Siedmiogrodzkiej 3 w Warszawie, gdzie z chęcią dobiorę kawę dla Ciebie i odpowiem na Twoje  kawowe wyzwania. 

A poza tym to dopiero początek moich “wielkich projektów”! Niebawem palarnia i kawiarnia Sheep and Raven otworzy swoje progi w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Tam, w zabytkowej stodole i 160-letnim domu remontuję prawdziwy kawowy raj i już teraz serdecznie Cię zapraszam!

Jeśli chcesz być na bieżąco z moim projektami, aktualną ofertą kawową oraz solidną porcją opowieści i tipów kawowych, zapisz się na mój newsletter.

W życiu ważne są dla mnie osobiście wartości takie jak: prostota, naturalność, przyjazność i humor.

Dlatego chcę się z Tobą dzielić swoim smakiem i doświadczeniami zdobytymi podczas długiej drogi kawowej oraz startów w mistrzostwach, w przystępny, bezpośredni i mam nadzieję zabawny sposób, a na pewno bez zadęcia.

Agnieszka Rojewska

24/04/2024

The content available on the blog is a presentation of the author's opinions, views, knowledge or experience, but does not constitute a form of individual advice on any matter. Before making a decision on an issue that is important to you, always seek individual advice from a specialist.

The content available on the blog is protected by copyright, and its copying, reproduction, further distribution or other use without the express consent of the author is prohibited and may result in civil or criminal liability. If you are interested in a license to use the content, please write to hello@sheepandraven.com.

© 2024 Agnieszka Rojewska

Share this article:

Search the blog

Popular tags

Popular posts

Take a look at similar blog posts

I created a free course about alternative brewing methods. With the help of it you will transform your precious beans into something delicious.